O nás

Firma byla založena v roce 1992 s cílem výroby soutěžních modelů kategorie F3x. Současně byla navázána spolupráce s firmou Robbe, pro kterou byly vyráběny laminátové díly pro její produkci, Podíleli jsme se na výrobě trupů pro vrtulníky Futura, Futura Royal, Zenit a model F5B Limit.

Mistrovství světa F3J 2006 - Martin, Jiří a Tomáš Tůmovi s F3J modelem Xantipa II Günter Aichholzer s F3B modelem Eagle Start modelů F3J

Z vlastní produkce jsme uvedli na trh model F3J Xantipa. Tento model představoval na tehdejší dobu špičku svou konstrukci, co dokazovaly i soutěžní výsledky v této kategorii. V roce 1994 jsem s modelem vyhrál seriál soutěží evropského poháru, v následujícím roce jsem obsadil třetí místo v tomto seriálu.

Tomáš Tůma Přistávání F3J modelů na mistrovství světa Jiří Tůma a model kategorie F3B - Eagle

V následujících letech byly na trh postupně uvedeny modely: Xantipa II už plně kompozitový model F3J a X21 určený především pro kategorii F3B.

Model Eagle, který je vyráběn podle návrhu dlouholetého reprezentanta Rakouska Günthera Aichholzera představuje nejmodernější návrh a konstrukci současného F3B modelu. Tento model je výhradně prodáván pouze panem Aichholzerem. Firma se nadále bude věnovat výrobě soutěžních modelů, které budou vyhovovat nejnovějším požadavkům kladeny na tyto kategorie.

Desing and Programing: Michal Michna - 2009
  • © Jiri Tuma - JiTom
  • www.jitom.com
  • 2006-2009